Projekat „Safebook –new methodologies in youth work” ima za cilj promociju bezbednosne kulture među mladima kroz novoizrađeni priručnik „Safebook” za omladinski rad u oblasti bezbednosti mladih. Priručnik „Safebook” uključuje nove i inovativne metodologije i kreativne alate u obliku priručnika prilagođenog mladima za omladinske radnike. Fokusira se na 5 segmenata bezbednosti mladih: vršnjačko nasilje, sajber maltretiranje, zloupotreba psihoaktivnih supstanci, diskriminacija i mentalno zdravlje u vreme COVID-19. Obuka okuplja mlade ljude (omladinske radnike, edukatore, aktiviste) iz 10 evropskih zemalja: Austrije, Bugarske, Nemačke, Grčke, Italije, Litvanije, Poljske, Rumunije, Srbije i Španije kako bi usvojili nove metodologije u vezi sa gore navedenim segmentima bezbednosti i istraži koncept fotografije i koncept video kao metode u radu sa mladima u projektu koji se odnosi na bezbednost mladih.
Specifični ciljevi projekta su:
· Opremiti 22 omladinska radnika i edukatora setom novih edukativnih alata iz oblasti bezbednosti mladih sa fokusom na 5 segmenata: vršnjačko nasilje, sajber maltretiranje, zloupotreba psihoaktivnih supstanci, diskriminacija i mentalno zdravlje u vreme COVID-19 kroz novi priručnik o bezbednost mladih „Safebook”
· Osposobiti omladinske radnike iz evropskih zemalja sa veštinama i znanjem za korišćenje konceptualnih fotografija i video zapisa kao metoda za rad u oblasti bezbednosti mladih.
· Umrežiti mlade ljude iz evropskih zemalja sa različitim skupom veština i alata za promovisanje bezbednosne kulture mladih.
Projektni konzorcijum uključuje partnerske organizacije; Klub za osnaživanje mladih 018 (KOM 018) i Beyond Borders kao organizacije koje su razvile pomenutu metodologiju i partnere DOPE iz Nemačke, Innovative Education Center iz Austrije, Hellenic Youth Participation iz Grčke, Idea4Life iz Poljske, L’Aialguina iz Španije, Mano Europa iz Litvanije , Act o’clock iz Rumunije i YES iz Bugarske. Projekat finansira Evropska unija kroz Erazmus+ program.